Interneto svetainių kūrimas A-Z

Profesionalios interneto svetainių kūrimo, atnaujinimo, duomenų migravimo paslaugos.

Plačiau »

Virtualy Private Hosting - virtualiai nuosavas serveris

Sekančio lygio hostingas - tai sisteminiame lygyje padalintas kompiuteris-serveris. Tai daug geresnis sprendimas, nei shared hosting, tačiau natūraliai ir brangesnis.

Jūsų puslapio reikmėms gali būti rezervuojama, tarkime, 64 MB RAM ir kažkiek virtualių vienetų CPU. Vieno vartotojo suvartojami resursai neįtakoja kitų vartotojų, kuriems priklauso fiziškai tas pats kompiuteris, sąnaudų. Sistemos veikimo stabilumas ir patikimumas priklauso nuo resursų paskirstymo aplikacijos, pvz. "SWsoft Virtuozzo". Virtuozzo instaliuojasi ant operacinės sistemos viršaus ir skirsto fizinius resursus, fiziniame kompiuteryje sukuria tam tikrą skaičių virtualių sistemų.

Vienos svetainės lūžis (arba, tarkime, koks nors amžinasis ciklas) neįtakoja kitų lygiagrečiai esančių svetainių. Kiekvienas vartotojas turi savo garantuotus resursus ir negali užsigrobti daugiau nei kiti, nors viskas realiai vyksta vienoje fizinėje kompiuterinėje mašinoje.

Smagu, nes vartotojui tokia virtuali aplinka pateikiama kaip atskiras serveris. Saugu, nes tarpusavyje tokios aplinkos nesąveikauja. Gaunamas priėjimas prie SHELL'o su ROOT slaptažodžiu, galima pasivaikščioti po savo nuosavą failinę sistemą ar ją ištrinti. Na ir, žinoma, galima viską administruoti per valdymo panelę. Dažniausiai jos suteikiamų galimybių ir užtenka.

Hostingas yra biznis, tad natūraliai hostingo firmos stengiasi išlaužti kuo daugiau naudos sau, kuo mažesnėmis sąnaudomis - perka interneto pajungimo linijas, kompiuterinę įrangą. Sąlyginis kiekvieno resurso vienetas, kurį sunaudoja klientas, kainuoja. Kai klientas suvartoja daugiau, jei jam suplanuota, jis hostingo firmai nebeapsimoka. Todėl verta žinoti, kad kai kurie VPS hosteriai riboja maksimaliai atidarytų failų skaičių sistemoje ar kitus resursus. Tarkime, Jūs su PHP autorizuojate vartotojus ir failuose kiekvienam jų sukuriate sesijas, kuriose saugote slaptažodžius ir kitą informaciją. Taigi, jei vienu metu valandos bėgyje bus prisijungę 2000 vartotojų, tai reikš 2000 atidarytų failų. Su tokia problemėle buvau susidūręs viename VPS'e, kad vienu metu prie puslapio galėjo jungtis ribotas kiekis žmonių. Man nebuvo palikta jokios alternatyvos, tik pasiūlyta išsipirkti daugiau resursų.

Greičiausiai tokius gudrius hostingo firmų "kabliukus" išsiaiškinsite tik patys juos patyrę arba iš kitų patirties. Pasirinkus hostingo firmą visada verta paieškoti atsiliepimų apie ją forumuose arba BLOG'uose.

Tiesa, svarbūs yra tik tie atsiliepimai, kurie išsakyti nepriklausomų klientų ar ekspertų. Visada verta pasidometi, kam priklauso hostingo įmones reitinguojantys puslapiai, koks jų ryšys su aukščiausius reitingus turinčių hosteriu. Galbūt ta informacija yra tik paslėpta reklama ir realiai Jums nieko naudingo neduoda.

Lyginant su paprastu shared hostingu vartotojui suteikiama daug daugiau galimybių. Tai yra gerai, tačiau reikalauja daugiau techninio išmanymo. Šioje vietoje Jums padės serverio "Control Panel" (kurios dažnai yra intuityvios, paprastos valdyti) bei aptarnavimo komanda-suportas.

Mano nuomone, VPS - tai geras apšilimas prieš įsigyjant nuosavą serverį, tačiau tai nėra priimtinas sprendimas naujokui, neturinčiam specifinių techninių žinių.