Interneto svetainių kūrimas A-Z

Profesionalios interneto svetainių kūrimo, atnaujinimo, duomenų migravimo paslaugos.

Plačiau »

SEO žaliems

SEO žaliems - tai paprastų taisyklių rinkinys, leidžiantis Jūsų svetainei būti suindeksuotai, reitinguotis pagal raktinius žodius ir taip gauti nemokamų lankytojų iš paieškų sistemų (pvz. Google.com ar msn.com.

Yra keletas taisyklių, kurias žino ir naudoja tiek SEO ekspertas, tiek pradedantysis. Iš esmės jos reikalingas tam, kad nepakenkti paieškos rezultatams, nes dauguma kolegų lietuvaičių savo puslapius daro tik tam, "kad veiktų", visai negalvodami apie paieškos sistemas. Šias taisykles verta žinoti kuo anksčiau, dar prieš pradedant programuoti, nes dalykai esminiai. Vėliau bet kokie tokio lygio pakeitimai yra labai brangūs.

Šios taisyklės - tai tik SEO aisbergo viršunė. Yra šimtai "grėbliukų", ant kurių galite užlipti kiekvienoje iš žemiau išvardintų taisyklių. Tačiau paieškos sistemos dažniausiai elgiasi tolerantiškai ir leidžia pasitaisyti. Jei siekiate manipuliuoti paieškos rezultatais ir padarote ką nors "negero", tai susiveda į reitingo sumažinimą. Tik retais atvejais visa svetainė šalinama iš paieškos indekso, o dar rečiau "užbaninami" (angl. ban - tremtis, draudimas) svetainių tinklas.

Paieškos sistemos nėra tobulos. Todėl dažnai jos savo algoritmų trūkumus maskuoja įvairiais abribojimais taisyklėmis. Pagavus nesilaikant taisyklių, rizikuojama gauti ban'ą, nes paieškos sistemų kūrėjai kol kas neturi kitų galimybių tą valdyti.

Savo svetainės paruošimas paieškos sistemoms populiariai vadinamas "white hat seo", o įvairių triukų ir priemonių taikymas norint iškelti savo svetainę aukščiau konkurentų - "black hat seo". Riba tarp šių savokų nėra aiški.

1. svetainės struktūra

svetainės struktūra turi būti aiškios hierarchijos.

Tarkime, turite pažinčių svetainę. Joje galima paskelbti skelbimą, prisiregistruoti į klubą, peržiūrėti klubo narius, peržiūrėti skelbimus. Štai natūraliai ir išryškejo sritys - iš titulinio puslapio jos turi būti pasiekiamos "per vieną pelės paspaudimą" (angliškai "one click away"). Tituliniame puslapyje turėtų būti visas šias sritis apibendrinanti informacija ir mažiausiai keturios nuorodos gilyn į puslapį.

Laikykitės nuostatos, kad jeigu kas nors ateityje panorės įdėti nuorodą į Jūsų svetainės skelbimus, tai jam neturėtų sudaryti problemų.

Laikykitės kitos nuostatos, kad viena hierarchinė svetainės šaka - tai atskira prekė. Gilyn vedančios nuorodos - tai smulkesnis aprašymas, užsakymas, komentarai. Titulinis svetainės lapas - tai visų prekių pristatymas.

2. nuorodų kampanija

Svetainės nuorodos skirstomos į vidines ir išorines. Vidinės nuorodos veda į puslapius, prasidedančius tuo pačiu Jūsų www svetainės adresu, o jei vartotojas paspaudžia ant išorinės nuorodos, jis patenka į kitą svetainę.

Vidinės nuorodos pavyzdys - nuoroda į titulinį puslapį arba svetainės naudojimosi taisykles. Išorinės nuorodos pavyzdys - reklaminis baneris ar nuoroda į draugo puslapį.

Kampanijos esmė: Jums reikia gauti kuo daugiau nuorodų į Jūsų puslapį. Nuorodos turi būti iš didelių, temą atitinkančių svetainių arba patikimų direktorijų - tokios nuorodos laikomos kokybiškomis, atneša Jūsų svetainei susidomėjusių lankytojų bei gerina reitingus paieškos sistemose.

Nesiekite gauti nuorodų iš "šiukšlynų" - t.y. nekokybiškų interneto svetainių. Pas save nedėkite nuorodų į tokius šiukšlynus. Esmė tame, kad Jūs mažai galite įtakoti, kas savo puslapiuose deda nuorodas į jūsiškį, tačiau pilnai atsakote už tai, į kur veda nuorodos iš Jūsų svetainės. Už tai gali būti baudžiama automatiniu svetainės reitingo sumažinimu.

3. svetainės turinys

Svetainės turinys (angliškai "content") - tai vienas iš svarbiausių svetainės dalių. Jei Jūsų svetainėje lankytojai randa tą patį, ką ir šimte kitų svetainių, tai jūs tampate neįdomus ir reitingai krenta. Turinys turi būti originalus, jo turi būti daug ir - svarbiausia - jis turi duoti naudą lankytojui.

Stenkitės duoti kuo daugiau naudos savo puslapio lankytojui. Tarkime, turint svetainę apie kino filmus, pagrindinė vertę sudarys ne filmo pristatymas, kurį su leidimu nukopijavote ir išvertėte iš gamintojo svetainės, o tai, kad Jūsų auditorija rašo filmo įvertinimus, dalinasi savo nuomone.

4. informacijos pozicija

Paieškos sistemos naudoja informacijos filtrus ir pozicionuoja tai, kas jų manymų yra naudinga lankytojams. Tarkime, turime du vienodus HTML dokumentus, kuriuose vienas tas pats straipsnis. Jie skiriasi tuo, kad pirmajame naudinga informacija yra pačiame viršuje, o antrajame virš jos yra lankytojų komentarai. Atmetus kitus faktorius, paieškos sistemose geriau reitinguosis pirmasis dokumentas, nes pagrindinis turinys yra aukščiau.

5. programavimo kodas

Svetainės CSS kodas ir JavaScript kodas pagal galimybes turi būti laikomas išoriniuose failuose. HTML kodas turi atitikti tą standartą, kaip įvardinate dokumento aprašyme tag'u DOCTYPE. Reikia visada turėti galvoje, kad, ko gero, tik Internet Explorer (IE) lengvai atleidžia HTML programavimo klaidas. Jei pamiršote uždaryti svarbų HTML tag'ą, tai gali sugadinti visą puslapio "vaizdelį", kurį mato paieškos sistemos, nors žiūrint su IE Jums jis atrodys korektiškai.

Reikia suprasti, kad dalindamos reitingus paieškos sistemos stengiasi imituoti žmogaus darbą, jo naršymą internete. Jos stengiasi išgauti tą patį vaizdelį, kurį mato žmogus, ir pagal tai duoti savo įvertinimą.

6. populiarinimas, vertės didinimas

Kai kuriose srityse pasirinkti paieškos sistemų teikiamą srautą kaip vienintelį populiarinimo būdą tolygu svetainės numarinimui.

Nenumeskite į šoną populiarinimo priemonių - nuorodų kampanija, turinio didinimas/gerinimas, rekomendavimas įtraukti į lankytojo bookmark's sąrašą, BLOG'as, naujienų skelbimas, RSS, vartotojų registracija ir naujienų siuntimas paštu.