Interneto svetainių kūrimas A-Z

Profesionalios interneto svetainių kūrimo, atnaujinimo, duomenų migravimo paslaugos.

Plačiau »

Pradinė idėja - įvadas

Vienos idėjos daug vertos, o kitos - niekam tikusios. Ar jau turite viziją? Kokie Jūsų lūkesčiai?

Pinigai, kaip atlygio forma, ateina vėliau, sukūrus tam tikrą vertę. Tam, kad plačiai išpopuliarinti puslapį ar idėją, reikia nuo pusės iki poros metų metų, o kartais ir daugiau. Turint "neribotą biudžetą" (ši frazė jau turbūt tapo anekdotu) galbūt galima išpopuliarinti puslapį per trumpą laiką, tačiau tokio biudžeto mes neturime, tad auginkime projektą laiko begyje.

Per tą laiko tarpą bus visko - norėsis viską mesti, net ir su jau idėtomis investicijomis. Reikės kantrybės. Todėl Jūsų pasišventimas idėjai ir sričiai yra labai svarbus.

Galbūt puslapis bus nekomercinis ir pinigai Jūsų apskritai nedomina. Tokiu atveju, žinokite, kad anksčiau ar vėliau projektas prieina ribą, kai tenka spręsti piniginius klausimus. Daug maloniau populiarinti puslapį kuris duoda pajamas, nei tą, kuris yra besotis pinigų rijikas. 

Tad jei norite turėti populiarų puslapį, verta žinoti, kad tai kainuos daug daugiau, nei išlaikyti 10 puslapio lankytojų per dieną.

Paprastai žmonės apsiriboja apibrėžimu "jeigu aš gaučiau iš savo puslapio 500 litų per dieną, tai galėčiau išeiti iš darbo ir daugiau nebedirbti". O man atrodo, kad tai nėra teisinga. Jeigu užsiėmimas nėra mielas, geriau net nepradėti. Jei uždirbtumėte daug ir svajotumėte išeiti iš darbo, reiškia tas darbas apskritai ne Jums. Apie ką galvojote tada, kai pradėjote jį dirbti? Greičiausiai dirbdami tokį darbą niekada daug ir neuždirbsite.

Jeigu orientuojatės į pinigus ir internetą tik kaip investavimo būdą, galbūt Jums geriau praleisti šį skyrių ir susikoncentruoti į žmonių su idėjomis ar pomėgiais paiešką. Protingų žmonių, kurie norėtų dirbti srityje, kuri Jums atrodo perspektyvi. Protingi žmonės dirba išties protingiems žmonėms.

Man įtartinai atrodo interneto puslapiai, kuriuose skelbiama apie savo mokamas paslaugas - konsultavimas verslo klausimais arba Optimizavimas Paieškos Sistemoms (angl. "seo", arba lietuviškai OPS). Jei žmogus išties yra ekspertas versle, jam verčiau apsimoka ne mokyti kitus, o užsiimti verslu. Jei OPS ekspertas iš anksto apsiima Jūsų interneto puslapį už 200 litų "įkelti" Google rezultatuose pirmose pozicijose, Jums tikrai verta susimąstyti. Galbūt jo pačio pasiekimai toje srityje ne tokie ir žymūs?

Tam tikrais atvejais, tai visiškai įmanoma – jeigu konkurencijos nėra. Pavyzdžiui, Lietuvoje galbūt nebūtų sunku pasiekti pačių geriausių rezultatų tarp visų tų, kurie silkę valgo tik su braškių uogiene. Sritis siaura, taip darančių mažai, o gal net ir visai nėra. Tačiau jei norėsite būti pirmuoju Lietuvoje pagal metinę įmonės apyvartą, reikės daugiau nei pasistengti. Tai galėtų būti puikiu ilgalaikiu tikslu. O dabar susikoncentruokime ties smulkmenomis. Nes nuo to, kokį dabar pagrindą pasiklosite sau po kojomis, priklauso Jūsų ateitis.