Interneto svetainių kūrimas A-Z

Profesionalios interneto svetainių kūrimo, atnaujinimo, duomenų migravimo paslaugos.

Plačiau »

Pažintys Internete

Pažintys internete - viena iš populiariausių sričių internete. Susipažinti ir surasti gyvenimo partnerį interneto pagalba tapo taip paprasta - tik patalpinkite savo aprašymą
interneto pažinčių portaluose
ir Jus užbombarduos laiškais ir pasiūlymais susitikti.

Šią sritį atradau, galima sakyti, per atsitiktinumą. Sukūriau nedidelį HTML failą, kuriame pristačiau pažinčių puslapio idėją ir puslapis staiga tapo lankomas - lankytojai ateidavo iš paieškų sistemų, man beliko registruoti susidomėjusių lankytojų anketas ir sukurti infrastruktūrą jų bendravimui - susirašinėjimo sistemą, forumą.

Ilgainiui puslapis išpopuliarėjo, ir - deja - atsirado negerumų - netikros anketos, nepadeidaujama reklama vietoje bendravimo žinučių, reklama forume ir panašiai. Dar nustebino taip vadinami "užjūrio princai" - tai nusikalstama sritis, kuria verčiasi ekonomiškai atsilikusių šalių piliečiai (ir tie, kurie nori tokiais atrodyti). Esmė paprasta - susipažinti ir išvilioti iš žmogaus pinigų. Populiarus būdas - "esu turtingos šeimos narys, paveldėjau labai daug pinigų, kuriuos reikia pervesti į užsienio sąskaitą, kad galėčiau pasiimti" ir t.t. Užkibusio piliečio paprašoma pervesti nedidelę sumą (arba didelę) į sąskaitą užsienyje ir tiek jis juos temato.

Visa tai tiesiog natūraliai privertė sukurti apsaugines priemones ir galingą vartotojų administravimo ir apsaugos panelę. Svetainės programavimo kodas išaugo iki keliasdešimt tūkstančių eilučių ir jau nebesuskaičiuojamų darbo valandų. Greitas veikimas, patikimumas ir patogus naudojimas - šie vartotojo reikalavimai verčia ieškoti optimalių IT sprendimų ir tobulėti. Norinčių turėti pažinčių svetaines taip pat atsiranda vos ne kiekvieną dieną. O siekiant išlaikyti aukštą paieškų sistemų (SE) reitingą taip pat verčia mokytis ir - pagal galimybes - keisti puslapį.

Greičiausiai, jau mažiau nei po metų Lietuvos internetinių pažinčių rinkoje karaliaus svetainių tinklas pazintys. tv, valdomas Visagino kompanijos UAB "DKD". Puslapis jungia daug atskirų pažinčių svetainių, kurios skiriasi tik savo išvaizda, o viduje - tos pačios anketos. Galutiniams vartotojams nuo to kažin ar geriau, nes, manau, juos turėtų nustebinti ar net papiktinti, kodėl vieną kartą užpildyta anketa atsiranda dar dešimtyse puslapių. Nesutikau prisijungti prie šio tinklo, nes noriu turėti
unikalią svetainę, nors ir turinčią mažiau klubo narių nei svetainių tinkle. Noriu, kad kiekvienas čia galėtų rasti ką nors, ko nėra kitur. Keliu klubiečiams nemažus reikalavimus - kad nuotraukos būtų ne "skolintos iš interneto", o tik tikros, bendravimas malonus, o klubo narystė - niekuo neįpareigojanti.

Išaugus sistemos eksploatacijos kaštams (serverio išlaikymas, priežiūra) buvo nuspręsta teikti ir mokamas paslaugas tiems nariams, kurie nori būti išskirtiniai ir labiau pastebimi puslapyje.

Pažinčių puslapio skriptas naudojamas ir kituose pažinčių ir internetinio flirto puslapiuose (pvz. www.lithuanians.lt, www.flirtas.lt ir kiti), kurie yra labiau pritaikyti tam tikrai pažinčių rinkos daliai.