Interneto svetainių kūrimas A-Z

Profesionalios interneto svetainių kūrimo, atnaujinimo, duomenų migravimo paslaugos.

Plačiau »

Pasenusios SEO idėjos

SEO įrankiai - tai programos ir kitos priemonės internete, kurios naudotinos kiekvieną diena populiarinant savo svetainęs, analizuojant ir atrenkant idėjas.

Kiekvienas webmasteris ar SEO turi savo mėgiamas priemones. Priemonių kokybė ir patikimumas priklauso nuo SEO žinių ir poreikių. Kuo geresnės žinios, tuo kritiškiau galima įvertinti bet kurią rekomenduojamą priemonę.

Reikia pasakyti, kad nėra visiškos garantijos, jog šios priemonės gerai veikia visada. Visada prieš išbandydami ką nors naują, tuo labiau - prieš mokėdami už tai pinigus, pamėginkite pačią idėją įvertinti kritiškai. Nepasitikėkite, neskubėkite. Patirtis sako, kad dauguma siūlomų "100% veikiančių" sprendimų arba jau yra beverčiai, nes morališkai paseno, arba yra nenaudingi dėl jų kūrėjų nekompetencijos. Kitas atvejis, kai sprendimas iš tiesų buvo kažkada veikiantis, tačiau laikui bėgant tapo bevertis, o autorius paprasčiausiai "pamiršo" atnaujinti svetainę...

Na, kad nekalbėčiau neaiškiomis užuominomis, pateiksiu konkretų pavyzdį. Tarkime, turite svetainę su 10000 straipsnių, kurių statistiškai kiekvienas kasdien pritraukia po 1 lankytoją iš paieškos sistemų. Tad turite 10000 unikalių lankytojų kasdien. Svetainėje įdiegta Google Adsense ir nuo kiekvienas 100 lankytojų atneša po 5 paspaudimus ant reklamos (CTR=5%). Taigi, kasdien po 500 paspaudimų. Tarkime, vieno paspaudimo vertė yra $0.40. Taigi, kasdien pajamuojate $200. Apie sėkmingą savo e-biznį parašote straipsnį, kuriame skaitytojui siūlote nusipirkti visus straipsnius už $200 ir suteikiate teisę naudoti juos savo reikmėms. Visa tai puiku, žmonės perka ir diegiasi "idėją" pas save. Tačiau vieną dieną tai nustoja veikti, nes paieškos sistemos pakeitė savo algoritmą ir straipsnių dublikatai gerai nesireitinguoja paieškų sistemų rezultatuose ir... lankytojų nepritraukia.

Beje, tai buvo pavyzdys iš realaus gyvenimo. Būdamas to webmasterio vietoje ištrintumėte savo straipsnį apie e-biznį? 80% to nepadarytų ir toliau "gaudytų" nekompetentingus lanktytojus ant nebeveikiančios idėjos.

Susigundžius lengvais pinigais nusipirkti tokią nebeveikiančią idėją lengva. Ir tokių pavyzdžių galima būtų privardinti daug. Ir tai natūralu. Algoritmai keičiasi iš esmės, idėjos sensta, kaltų nebelieka, autoriai tampa "apgavikais ir aferistais"... Jei taip išėjo, kad buvote apgautas, labai nenusiminkite. Iš visko galima kažko pasimokyti ir išpešti sau naudos.

Man labai patiko kažkada skaityta tokia mintis apie paieškos sistemų evoliuciją:

Tačiau aiškiai matosi tendencija - webmasteris labai nori bet kokiomis priemonėmis iškelti savo puslapį, o paieškos sistema - patenkinti savo vartotojo poreikius. Ir vienam ir kitam tai gyvybiškai svarbu, nes nuo to priklauso jų verslas. Jei pas webmasterį neateis lankytojai, kokia nauda iš puslapio? O ar naudosimės paieškos sistema, jei visada vietoje to ko ieškome rasime tai, ką mums nori įpiršti?

Ieškokite kelių, aukso viduriuko. Jei svetainė tenkins lankytoją, ji tenkins ir paieškos sistemą.

Nėra visiškai taip, kad puslapio optimizavimas paieškos sistemoms atgyveno. Nuorodų kampanijos taip pat veikia. Tačiau SEO - tai visų šių priemonių visuma, kurios viršuje - svetainės lankytojas, ŽMOGUS. Nes JAM Jūs darote svetainę ir JIS yra pirkėjas.