Interneto svetainių kūrimas A-Z

Profesionalios interneto svetainių kūrimo, atnaujinimo, duomenų migravimo paslaugos.

Plačiau »

Konkuravimas internete

Kai imatės verslo veiklos internete, būtina žinoti savo konkurentus. Tiesioginiai Jūsų puslapio konkurentai yra tie puslapiai, kurie iš Jūsų atima lankytojus ir, tuo pačiu, pajamas.

Vienas dalykas, tai konkuruoti investicijų dydžiu (pinigais), ir visai kitas yra konkuruoti internetinėje erdvėje, vien dėl savo unikalumo.

Todėl - dar kartą - reikia gerai išmanyti savo kliento poreikius ir tenkinti juos geriau, nei kiti.

Sužinoti savo konkurencingumą galima pasinaudojant internetinės paieškos sistemomis. Tarkime, turite kirpyklą. Įvedus į www.google.com paiešką žodį "kirpykla" rezultatuose apytiksliai pamatysite savo pagrindinius konkurentus internete.

Šis vaizdas nebus labai tikslus, nes Google atrenka visus puslapius, kuriuose yra paminėtas žodis "kirpykla", tačiau viršutiniai rezultatai - tai svetainės, kurių tematika yra "kirpykla".

Jei paieška gražino nulį rezultatų, greičiausiai nagrinėjate visiškai nepopuliarią sritį ir konkurentų neturėsite. Kita vertus, ji nepopuliari gali būti ir dėl to, kad ja niekas nesidomi.

Net ir užklausa "silkė su braškėmis" grąžina virš 200 rezultatų. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad nei viename iš surastų puslapių nėra tiesiogiai paminėtas toks žodžių junginys. Vienas iš rezultatų yra receptų puslapis, iš kurio pacituotas tekstas yra "SILKĖ SU ŽALIAISIAIS ŽIRNELIAIS IR KRABAIS ... Po to perdėti į indą su braškėmis".

Tam, kad geriau suprasti kokio lygio konkurencingumas laukia Jūsų puslapio, reikia išmanyti, kaip formuojami googles ar kitų paieškos sistemų rezultatai. O pirmuoju žingsniu tiesiog pažiūrėkite 10-30 tinklapių, kurie yra pirmose pozicijose pagal Jums svarbų užklausos žodį. Jeigu jaučiate, kad sugebėsite sukurti už juos geresnį puslapį, tai greičiausiai sugebėsite juos ir nukonkuruoti.