Interneto svetainių kūrimas A-Z

Profesionalios interneto svetainių kūrimo, atnaujinimo, duomenų migravimo paslaugos.

Plačiau »

Pavyzdys: kirpyklos reklamos kampanija

Pirmasis svarbus uždavinys, kurio atsakymas yra kritiškai svarbus Jūsų sėkmei, yra vieno potencialaus kliento kainos paskaičiavimas.

Tarkime, galite už 3000 litų nupirkti savo kirpyklos reklamą kokiame nors "moteriškame" žurnale, kurio auditorija yra 10000 skaitytojų. Jeigu reklama pakankamai didelė, Jūsų reklamą pamatys 5000 žmonių, iš kurių net 90% neįdomios tokios paslaugos. Liko 500 žmonių, kuriems tai įdomu. Iš tų 500 apie Jus tuoj pat pamirš 60%, tad lieka 200 (40%) kurie susiplanuos savo laiką, kad galėtų pas Jus užeiti. Trisdešimčiai procentų tų žmonių planus sugriaus nenumatytos aplinkybės, tad pas Jus ateis 140 klientų, už kuriuos Jūs jau sumokėjote 3000 litų. Tad vieno kliento kaina yra šiek tiek daugiau nei 21 litas. Tikėkitės, jie ateis ne tuo pačiu metu :) Nes tada tai taptų vienišo verslininko tragedija - planavę savo brangų laiką ir negavę tai ko nori (pas Jus maža vietos), klientai nueis kitur. Tarkime, kirpimas kainuoja 60 litų, o sugebėjote priimti ir paskirstyti laiką tik šimtui klientų, nes kai kuriems netiko kainos ar aplinka.

Puiku! Jūsų reklama atsipirko - pirmą mėnesį gavote 6000 litų. O vėliau įsijungia kliento mastymas ir jis vertina Jūsų, kaip paslaugos teikėjo kokybę. Jeigu kokybė jį tenkina, klientas ateis dar kartą. Vėliau ateina ir daugiau klientų, nes žurnalai turi išliekamą vertę - jie guli kitose kirpyklose, bibliotekose ir pas ką nors ant žurnalų staliuko.