Interneto svetainių kūrimas A-Z

Profesionalios interneto svetainių kūrimo, atnaujinimo, duomenų migravimo paslaugos.

Plačiau »

Puslapio analizė su Google Analytics

Viena iš galimų priemonių, kuri padės atlikti analizę ir daryti išvadas yra
Google Analytics. Nauji Google Analytics vartotojai kuriami tik gavus pakvietimus iš Google. Verta

užsiregistruoti ir palaukti pakvietimų, arba paprašyti pakvietimų kokiame nors "webmasterių" puslapyje.

Pastaba: nuo 2006 rugpjūčio 17 d. Google Analytics prieinami visiems, be pakvietimų.

Kokias galimybes teikia Google Analytics? Esminė savybė ta, kad savo tikslus galima išgryninti ir jų siekti. Tarkime, Jūs turite svetainę turistams apie keliones ir svetainėje, be kita ko, galima rezervuoti kelionę (pavedimu iš banko) bei nusipirkti paskutinės minutės prenumeratą, SMS žinute.
Taigi, rezervacija yra vienas iš Jūsų tikslų. Idealiu atveju, kiekvienas puslapio lankytojas pas Jus rezervuos kelionę.

Veikimo principas gana paprastas - žmogus padaro pavedimą per e-banką, o po to tam tikroje registracijos formoje, kuri yra Jūsų puslapyje, suveda pavedimo duomenis, paspaudžia mygtuką rezervuoti ir - jei viskas tvarkoje - jam parodomas padėkos puslapis.

Taigi, tikslas - procesas, kai lankytojas iš registracijos formos patenka į padėkos puslapį. Google Analytics sistemoje aprašote 2 nuorodas - registracijos formos ir padėkos puslapio. Patekimas iš pirmosios nuorodos į antrąją ir yra Jūsų tikslas.

Tokių tikslų galima aprašyti ne vieną. Paskutinės minutės pasiūlymo prenumerata yra Jūsų antras tikslas.

Gudresnis tikslas: tarkime, Jūs organizuojate reklaminę kampaniją. Nupirkote reklamą puslapyje www.mindaugas.info ir visi žmonės, kurie čia paspaudžia ant reklamos, patenka į Jūsų puslapį. Trečias tikslas galėtų būti procesas, kai iš puslapio, kuriame yra reklama, patenkama į kelionės rezervacijos padėkos puslapį.

Google Analytics suteikia galimybę analizuoti savo tikslų pasiekiamumą. Ataskaitose aš galiu matyti kiek lankytojų atvertė registracijos formą ir kiek procentų išėjo iš svetainės, nepatekę į padėkos puslapį. Tai teikia idomią informacija, pvz. galbūt tai reiškia, ka registracija yra neaiški, bet brangi arba puslapis veikia klaidingai.

Taip pat įdomu, kiek gi mano reklaminės akcijos pasiteisino. T.y. koks procentas lankytojų, kuriuos pritraukė mano reklaminis baneris, rezervavo kelionę. O kiek lankytojų, kurie mano svateinę rado per Google, užsiprenumeravo paskutinės minutės pasiūlymams? Kiek lankytojų uždaro puslapį iškart po to, kai į jį patenka?

Šią naudingą informaciją derėtų nuolat sekti, analizuoti, daryti išvadas. Pakeitus reklaminį banerio pranešimą galite kontroliuoti, kaip tai paveikia lankytojus, pardavimus. Pvz. blogas reklaminis pranešimas gali pritraukti į svetainę aibę tiesiog naršančių lankytojų, bet visiškai nesikonvertuoti į pardavimus (ar kitus Jūsų tikslus).

Po to, kai paieškos sistemos savo algoritmuose pradėjo taikyti lankytojų srautų analizės priemones, tai tapo dar svarbiau.

Žinoma, Google Analytics naudojimas turi ir minusų: puslapis lėčiau kraunasi, nes krovimosi pabaigoje paleidžiamas statistikos kaupimo skriptas, kurio veikimo greitis ne Jūsų kontrolės zonoje. Jeigu puslapis iš tikrųjų DIDELIS (keliasdešimt milijonų lankytojų per mėnesį), Jums gali būti nepriimtina atskleisti svarbius statistinius duomenis kažkam. Niekas nežino, kokie žmonės prižiūri ir dirba prie Google Analytics, ko jie siekia ir ką veiks po poros metų.