Interneto svetainių kūrimas A-Z

Profesionalios interneto svetainių kūrimo, atnaujinimo, duomenų migravimo paslaugos.

Plačiau »

Online verslas su Google Adsense

Turint populiarią svetainę, susiduriama su tokiomis problemomis, kaip didelė išlaikymo - hostingo kaina, didelės priežiūrai ar administravimui skirto laiko sanaudos. Viena iš svetainės monetarizavimo būdų - plačiai žinoma, automatizuota kontekstinės reklamos sistema Google Adsense.

Viskas, kas genialu, yra paprasta. Kontekstinę reklamą toli gražu nesugalvojo Google, tačiau būtent ji internete labai išpopuliarino ir padarė prieinama bemaž kiekvienam "webmasteriui". Google dėl savo pačios neįtikėtino populiarumo ir protingų sprendimų išpopuliarino daug įdomių arba nupirko jau egzistuojančius bei pritaikė gerai veikiančius sprendimus sau. Adsense internete sutiksite labai dažnai, ji paprastai pristatoma kur nors kamputyje, kaip "Ads by Google" arba "This site monetized by Google Adsense" ir panašiai.

Taigi, kaip veikia kontekstinė reklamos sistema? Užsiregistravus Google Adsense reklamos sistemoje ir gavus patvirtinimą, suteikiama galimybė gauti / prisitaikyti tam tikrą HTML programinį kodą savo svetainei. Šis kodas įkopijuojamas į tam tikrą iš anksto puslapyje paruoštą vietą, kurioje planuojate rodyti reklamą. Ir viskas. Diegimas baigtas.

Patvirtiname ne visi puslapiai, jiems keliami tam tikri reikalavimai. Šie reikalavimai nuolat papildomi, keičiami. Tarkime, šiuo metu puslapiai, kurie parašyti lietuvių kalba, negali dalyvauti Adsense programoje, su tam tikromis išimtimis.

Pirmą kartą registruojantis į Adsense atliekamas rankinis puslapio patikrinimas. T.y. Google darbuotojai keletos dienų laikotarpyje patys peržiūri puslapį ir nusprendžia, ar jis tinkamas dalyvavimui. Kai jau turite patvirtintą Adsense sąskaitą, į šią programą galite įtraukti ir kitus savo puslapius (kurie turi tenkinti reikalavimus!) be papildomo peržiūrėjimo.

Kaip veikia kontekstinės reklamos mechanizmas? Kai lankytojas ateina į jūsų puslapį, Adsense sistemai duodama komanda sugeneruoti reklamą. Jūsų puslapį tuo pačiu URL adresu aplanko robotas (programa), peržiūri puslapio turinį ir nustato, apie ką jis. Tada sugeneruojamas reklaminis pranešimas ir atvaizduojamas toje vietoje, kur buvo įkopijuotas HTML kodas. Visa tai tetrunka vieną ar kelias sekundes. Paspaudus puslapio "refresh" mygtuką, robotas pakartotinai nebesilanko, jei po paskutinį apsilankymo nepraėjo daugiau kaip protingas laiko tarpas. T.y. laiko tarpas, per kurį puslapyje galėjo kažkas pasikeisti.

Tokiu principu sukuriama labai glaudžiai su puslapio turiniu susijusi reklama. Labai didelė tikimybė, jog žmogus, kuris lankosi tame svetainės puslapyje, susidomės reklaminiu pranešimu. Už kiekvieną paspaudimą ant reklaminio pranešimo į Jūsų virtualią Adsense sąskaitą pervedamas tam tikras procentinis atlyginimas, kurį skirsto Google. Pinigus už reklamą Google gauna iš reklamos užsakovų ir tam tikrą procentą pasilieka sau, už infrastruktūros išlaikyma bei vystymą.

Kontekstinė reklama – tai labai patrauklus reklamos būdas jos užsakovui. Nešvaistoma pinigų betiksliams parodymams baneriais, kuriuos (sąlyginai) retai kas težiūri. Ant reklamos paspaudžia tik potencialus klientas, kuris domisi ta sritimi.

Adsense papildomai suteikia įrankius pritaikyti reklamos dizainą prie savo puslapio dizaino. Taip pat suteikiamos online priemonės sekti reklamos parodymų skaičių o taip pat fiksuojamas paspaudimų skaičius, įvairūs naudingi statistiniai raportai.